ویژگی های سقف ثابت و متحرک

ویژگی های سقف ثابت و متحرک

تفاوت سقف ثابت با سقف متحرک

سقف متحرک نسبت به سقف ثابت دارای زیبایی و مزایایی می باشد که در زیر به آن اشاره می شود. با وجود مزایای سقف متحرک هرکدام مزایای خاص خود را دارد.

ویژگی سقف متحرک

این سقف قابل حذف بوده و می توان از فضای آزاد آن در هر زمانی استفاده کرد همچنین  می توان آسمان را را با دید وسیعی نظاره کرد. سقف های متحرک با توجه به ریموتی و برقی بودن ان برای حیاط خلوت گزینه مناسبی می باشد که با چیدمان مناسب از گل و گیاه و ایجاد فضای زیبا و گرم باعث لذت بردن از محیط در کنار خانواده می شود. سقف متحرک امکان ورود نور و هوای تازه را به داخل منزل میسر می کند.  سقف های متحرک به دو طریق دستی و خودکار عمل می کند . سقف های متحرک در ابعاد و اندازه های متفاوت تهیه می شود. این سقف ها از شاخه های  معماری داخلی می باشد. . در کنار پوشش،  اهمیت این سقف علاوه بر کارکرد آن در نورپردازی و دکوری بودن می باشد.  از سقف متحرک می توان در هتل ها، کافی شاپ ،سقف استخر ها، سقف محوطه های باز و …استفاده کرد.

پوشش سقف حیاط خلوت

ویژگی سقف ثابت

هزینه نصب و  اجرای سقف ثابت در مقایسه با سقف متحرک کمتر می باشد. فضای داخلی حیاط خلوت با وجود سقف ثابت از ورود گردو غبار، حشرات و برگ درختان در امان می باشد. سقف ثابت در مقایسه با سقف متحرک دارای هزینه نگهداری پایین تری می باشد.

سقف حبابی و ویژگی آن

برای پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش پاسیو سقف های حبابی کاربرد دارد. سقف حبابی در هنگام برخود ضربه خرد نمی شود و در صورتی که خرد شود مانند شیشه برنده و تیز نمی شود و از لحاظ قیمت مقرون بصرفه می باشد.  از ویژگی های این سقف می توان به مقاومت در برابر آتش سوزی اشاره کرد. علاوه بر این ویژگی می توان به زیبایی و شفافیت این سقف اشاره کرد.

کارایی پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیو با نورگیر حبابی

نورگیر حبابی از جمله پوشش های سقفی برای پوشش سقف حیاط خلوت می باشد و قابلیت نصب در فضاهای مختلف را داراست این پوشش دارای ویژگی قابلیت نصب بصورت متحرک را داراست نورگیر حبابی دارای دو بخش می باشد بخش اول مربوط به فایبر گلاس و بخش دوم مربوط به حباب اکرولیک می باشد. پوشش سقف حیاط خلوت به عنوان محافظی برای تمیز نگه داشتن حیاط خلوت بسیارمفید می باشد. تنها گزینه پوشش سقف حیاط خلوت طبقه هم کف،  سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی ، میباشد و از ورق پلی کربنات میتوان برای پو شش از پشت بام استفاده کرد