نقش سایبان در پوشش سقف حیاط خلوت

نقش سایبان در پوشش سقف حیاط خلوت

برای پوشش سقف حیاط خلوت چترها و آلاچیق ها به دو صورت پلی کربنات و ورق اکرولیک می باشد و پارچه ضد (uv) نیزکاربرد دارد.

مدل پارچه ای: در مدل پارچه ای برای پوشش سقف حیاط خلوت اسکلت سازه از جنس لوله گالوانیزه با رنگ استاتیک و پوشش آن با پارچه ضد آب و اشعه ماورا بنفش می باشد مدل پارچه ای هم قابلیت باز و بسته شدن و هم قابلیت زاویه دار شدن را داراست. این مدل در قطر ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ mm  ارایه می گردد.

مدل ورق پلی کربنات و اکرولیک : این مدل محدودیت ابعادی ندارد و سازه ی اسکلتی آن از جنس پروفایل آهن می باشد . در این مدل امکان باز و بسته شدن سازه وجود ندارد همچنین ابعاد مدل اکرولیک براساس سلیقه فردخریدار طراحی و اجرا می شودو ابعاد ان قابل تغییر می باشد.

چارچوب چتر و سایبان:  چهار چوب فلزی و چوبی دو دسته موجود در بازار می باشد انتخاب چهارچوب به سلیقه فرد بستگی دارد سایبان فلزی دارای قابلیت چرخش زاویه ای بوده و سطح شیبدار و دکمه فشاری و بالابر از خصوصیات آن می باشد و برعکس سایبان چوبی با دست باز و بسته می شود و چرخش زاویه ای ندارد.

سایبان در پوشش سقف حیاط خلوت

انواع سایبان  و چتر برای پوشش حیاط خلوت

مدل غرفه ای :  بصورت چهار گوش بوده که بیشتر برای فضا ها و مکان هایی که وسیع می باشد کاربرد دارد این مدل با ایجاد سایه ، فضای مناسبی را برای اعضا فراهم می کند.کاربرد این مدل بیشتر مربوط به مناطق ساحلی و پارک ها و … می باشد.

مدل میله و شیب: این مدل به سایبان و چتر شباهت زیادی دارد و دارای پایه مرکزی می باشد امکان تغییر زاویه و چرخش بوسیله میله که بین پایه وجود دارد امکان پذیر می باشد. این سایبان به دلیل مسدود کردن نور آفتاب در هر جهتی در فضاهای با وسعت زیاد کاربرد دارد.

مدل پایه مرکزی: یکی از رایج ترین سایبان ها که با تکیه بر یک پایه مرکزی نگه داشته می شود مدل سایبان با پایه مرکزی می باشد پایه این مدل باید بر روی زمین سخت نصب گردد.

مدل طره ای: این مدل بیشتر بر روی استخر  در مجاورت حیاط خلوت و میز غذا خوری کاربرد دارد و دلیل آن چرخش ۳۶۰ درجه این سایبان می باشد. این مدل از طرفین رو به بیرون آویزون شده و بازوی منحنی آن فقط در یک جهت  یا انتها مهار می گردد.