معرفی انواع سقف ها برای پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو

معرفی انواع سقف ها برای پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو

معرفی انواع سقف ها برای پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو

با انتخاب کردن یک سقف مناسب برای حیاط خلوت یا پاسیو می توان این فضا را از گردو غبار ، حشرات موذی ، برگ و همچنین سرو صدا حفظ کرد.با مسقف کردن حیاط خلوت و پاسیو می توان از این فضا در تمام فصول استفاده کرد برای مسقف کردن این فضا ها می توان از انواع سقف ها چون سقف شیشه ای متحرک یا ثابت ، سقف پلی کربنات و سقف حبابی استفاده کرد. از سقف پلی کربنات و شیشه ای برای مراکز تجاری و مصارف خانگی استفاده می شود.

در سال های اخیر به دلیل شفافیت و مزایایی  که سقف پلی کربنات دارد جایگزین سقف شیشه ای شده است . مزایای سقف پلی کربتات عبارتند از:

سقف پلی کربنات از مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارا می باشد

به عبارتی سقف پلی کربنات در برابر ضربات چکش آسیب نمی بیند برای مسقف کردن و پوشش سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو در مناطقی که در معرض وزش بادهای شدید می باشد مناسب می باشد.

 سقف پلی کربنات دارای قیمت مناسبی می باشد

و نسبت به شیشه مقرون به صرفه می باشد. وزن شیشه نسبت به پلی کربنات زیاد می باشد و برای نصب ان به چندین نصاب نیاز مند میباشد در حالی که پلی کربنات برعکس سقف شیشه به دلیل وزن سبک توسط افراد کمتری نصب می گردد.

پلی کربنات نسبت به شیشه بصورت مناسبی ایزولاسیون می گردد.

ایزولاسیون حرارتی چیست؟

عبارت است از انتقال کم حرارت بین دو جسم .سقف پلی کربنات نسبت به شیشه  دارای قیمت مناسب بوده و همچنین دارای امنیت بالاتر و بهتری نسبت به شیشه می باشد سقف پلی کربنات چنانچه برای مصارف خانگی چون حیاط خلوت بکار برده شود به دلیل امنیت بالایی که دارد در اثر ضربات برخورد شده خرد نمی شود برعکس سقف شیشه ای در صورت برخورد ضربه خرد شده و برنده و تیز می گردد.

از معایب پلی کربنات می بتوان به زیبایی آن اشاره کرد. چنانچه شیشه در برابر نور خورشید قرار گیرد شفافیت خود را از دست نمی دهد در صورتی که سقف پلی کربنات زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد با گذر زمان تغییر رنگ داده و به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد.