نصب سقف پاسیو

آنچه در مورد پاسیو باید بدانیم

پاسیو ، بالکن و ایوان  و حیاط خلوت کلمه هایی هستند که گاهی  جای یکدیگر به کار می روند. این کلمه ها تا حدودی به هم شبیه هستند  اما تفاوت های نیز با هم دارند. پاسیو معنی مشابهی شامل حیاط خلوت، نورگیر، بخشی از آپارتمان به صورت باغچه و یا گلخانه دارد که در سال های اخیر  طرفداران بسیار زیادی دارد  و اکثر افراد گوشه ای از خانه یا آپارتمانشان را به ساخت پاسیو اختصاص می دهند.

بیشترین کاربرد نورگیر ها و سقف پاسیو مربوط به گلخانه های ساختمانی می باشد این نورگیر ها در رنگ ها و طرح های متفاوتی عرضه می شود. استفاده از نورگیر های شفاف و بدون رنگ برای کسانی که خواهان نور خورشید هستند و می خواهند فضایی با ۱۰۰ نور داشته باشند انتخاب مناسبی می باشد و موجب بهره مند شدن و استفاده افراد از نور طبیعی خورشید می گردد. پوشش سقف پاسیو  موجب صرفه جویی  در مصرف انرژی شده   و   نقش عایق صوتی و آببندی را دارد علاوه بر ان در برابر عوامل جوی چون برف از بارپذیری بالایی برخوردار می باشد.

پوشش سقف پاسیو

از پوشش سقف پاسیو حبابی به عنوان اتاق نیز می توان استفاده کرد بهترین و سازگار ترین نوع پوشش برای پاسیو را می توان با توجه به دکوراسیون منزل و ورنگ بندی ان انتخاب کرد.  باتوجه به موارد گفته شده افراد به دنبال کم هزینه ترین سقف برای پوشش پاسیو می باشند کم هزینه ترین این پوشش ها مصالحی چون ایرانیت بوده که که مانع ، برخورداری از نور خورشید می شود و همچنین در برابر عوامل جوی به طور کامل اببندی نمی شود.

پوشش پلی کربنات داری تنوع رنگی می باشد با استفاده از دریچه آلومینیومی کار شستشو و تهویه هوا امکانپذیر می شود. سقف حبابی برای پوشش پاسیو مناسب بوده و در برابر حریق و حرارت مقاومت بالایی دارد زمانی که سقف حبابی دچار آسبیب شود مانند شیشه برنده و تیز نمی شود و نسبت به شیشه دارای هزینه کمتری می باشد. به دلیل کاربرد ورق اکریلیک در پوشش حبابی در حدود ۸۵ درصد از انرژی و نور با استفاده از شاسی کشی به فضای پاسیو منتقل می گیرد.

از مزایای این نورگیر نسبت به ورق پلی کربنات زیبایی و عایق بودن آن می باشد.با پوشش دادن سقف پاسیو فضای مسکونی منزل افزایش می یابد و بعنوان فضاهایی چون اتاق، گلخانه  و… قابل استفاده می باشد. در بسیاری از موارد مبنا ی  قیمت پوشش سقف پاسیو متر مربع می باشد. ولی در کل واژه متر مربع برای تعیین قیمت نورگیر سقفی واژه ای نا مناسب تلقی می شود..