پوشش سقف استخر

چگونگی پوشش سقف استخر

از آنجایی ساخت آپارتمان ها و ویلاها و… پیشرفت کرده و حیاط داخل خانه ها قابل دید برای بقیه آپارتمانها شده است استفاده از استخر در حیاط خانه برای خانواده ها غیر ممکن شده است . با پوشش سقف استخر این کار قابل حل میباشد که در زیر سه نوع روش پوشش سقف استخر بیان شده است:

پوشش ثابت سقف استخر:

پوشش سقف استخر را میتوان بصورت ثابت انجام داد که هم صددرصد آببندی کامل داشته باشد هم عمر طولانی و هم از نور کافی برخورددار باشد. پوشش ثابت سقف را میتوان با انواع ورق پلی کربنات از جمله : ۲ یا چند جداره ، فلت و…. و یا با استفاده از نورگیر حبابی که برای پوشش سقف حیاط خلوت و یا پوشش سقف پاسیو نیز به کاربرده میشود، انجام داد. نورگیر های حبابی به دلیل دارا بودن قابلیت باز شو گزینه مناسبی براس پوشش استخر بصورت ثابت است.

پوشش استخر مراکز مسکونی، برج، آپارتمانها، مراکز تجاری و… :

استخر در مراکز مسکونی ، آپارتمانها و…. به طور معمول در طبقات پایین (منفی) ساخته میشود و برای عبور نور قسمتی نورگیر ایجاد میشود. پوشاندن استخر در اینگونه موارد معمولا توسط نورگیر حبابی آنگونه که در پوشاندن سقف حیاط خلوت و یا سقف پاسیو استفاده میشود، به کار گرفته میشود.

پوشش متحرک استخر یا سقف ریلی استخر:

پوشش سقف استخر را با استفاده از ورقهای پلی کربنات میتوان متحرک یا ریلی نیز ایجاد کرد که متحرک یا ریلی بودن آنها با دست یا موتور طراحی میشود.