ایده هایی برای پوشش سقف حیاط خلوت و زیبا سازی آن

ایده هایی برای پوشش سقف حیاط خلوت و زیبا سازی آن

اول از همه به دلیل یکنواخت نبودن آب و هوا بهتر است از پوشش سقف برای حیاط خلوت استفاده شود تا اطمینان از بابت نبود گردو غبار و نفوذ نکردن باران و برف به داخل حیاط خلوت حاصل شود نگران دم و بازدم هوا نیز نباشید چون برای پوشش سقف حیاط خلوت میتوان از سقف نورگیر حبابی ، ورق های پلکسی گلاس ، ورق های پلی کربنات و… استفاده کرد. و همه اینها قابلیت تهویه هوا را دارا میباشند ولی پیشنهاد ما نورگیر حبابی است چون یک پنجره بازشو را دارا می باشد که در کارخانه  بر روی آن نصب میگردد و با یک جک بازو بسته میشود ولی برای بقیه در محل نصب وصل میگردد. همچنن بابت ویژگی های دیگری که دارند نورگیر حبابی بهتر است ولی قیمتش گرانتر از سایر است.

برای زیبا سازی حیاط خلوت میتوان از موارد زیر استفاده کرد:

– با استفاده از رنگ های روشن ، طرح گل های درشت را روی موکت ساده پیاده کنید. و یا میتوانید از فرش استفاده کنید و یا مبلمان و بدلیل پوشش سقف نگران خیس شدن یا زیر افتاب موندن نباشید.

–  برای سبز کردن حیاط خلوت نیز میتوان از گلدان استفاده کرد و چون قابل جابجایی است پس گزینه مناسبی است. و از اسباب بازی به شکل نرده برای محافظ گلدان استفاده کنید.

– از استنسیل گرافیکی و رنگهای شاد بر روی سفال ها هم برای درست کردن گلدان نیز میتوان استفاده کرد.

– کاشت درختانی که همیشه گل دارند مثل : گریویلا ، بانکسیا و… یا حتی درختان چای که کسب درآمد نیز میشود.

– تخته سه لایه رنگ روغن زده، یک شاخه و چند پرنده بکشید و روی کار را سیلبر بزنید تابلو درست کرده و نصب کنید.

– اگر در حیاط خلوت حوضچه یا آبنما دارید داخلش از لامپ LED به شکل نیلوفر ابی استفاده کنید.

– استفاده از فانوس که محیط را رویایی میکند.

– میتوانید یک قسمتی را برای استراحت ، با گذاشتن نیمکت زیباترش کنید.

– یک صندوقچه چوبی قدیمی را رنگ کرده به عنوان عسلی و یا میز قهوه و چای و… استفاده کنید.

– اگر حیاط خلوت خیلی بزرگ است با قرار دادن درو پنجره های چوبی میتوانید آن را به یک استراحتگاه سنتی یا اتاقک چوبی تبدیل کنید.

لازم به ذکر است که حیاط خلوت را با پوشش سقف نیز میتوانید به گلخانه تبدیل کنید و سبزیجات جدید بکارید و با فرا رسیدن فصل سرد سبزیجات قدیمی را دور بریزید و میوه ها یا سبزیجات مناسب هر فصل را کاشت و برداشت کنید البته کاشت هر یک از این ها به محیط زندگی شما ریط دارد که ببینید رویش کدام یک بهتر است.